TULOKSET:


Pisimmän matkan ajanut mies:

1. Luc van Steenberghe, Belgia 3000 km.
Voittanut matkan aikaisemminkin ainakin pari kertaa.

2. Lothar Blumroth, Saksa 2400 km.
3. Mannfred Landman, Saksa 2311 km. Ollut myös palkinnoilla useamman kerran aikaisemmin.
4. Ralf Guse,Saksa 1800 km.

Kotimainen (tunnustuspalkinto):
Risto Ruotsala, Lompolo 677km.

---------------------------------------------------------------------------------------

Pisimman matkan ajanut nainen:

Tiina Koivuniemi ja Anette Vuollo,Levi, 665 km.

---------------------------------------------------------------------------------------

Pisimmän matkan ajanut alle 125cc:

Niina Arvo, Rauma 400 km.

---------------------------------------------------------------------------------------

Pisimmän matkan ajanut sivuvaunullinen pyörä:

Klaus-Peter Oserhof, Saksa 2600 km.

Kotimainen (tunnustuspalkinto):
Jari Jutila, Kirkkonummi 544 km.

---------------------------------------------------------------------------------------

Pisimmän matkan ajanut kerho:

Varanger MC, Vardo Norja , 10 kuskia ja 1000 km.

Kotimainen (tunnustuspalkinto):
Sotkamon MP-kerho

---------------------------------------------------------------------------------------

Kauimpaa tullut kerho:

1.Varanger MC, Vardo, Norja
2. Moskus MC, Norja

Kotimainen (turnnustuspalkinto):
Cubic Club, Porvoo
Road Runners , Kouvola

---------------------------------------------------------------------------------------

Tunnustuspalkinto:

Majaharju Tapani , Tuomikylä, M72 Trike vm.- 56

---------------------------------------------------------------------------------------

Epäviralliset tulokset:

  • Lentopallo:

    Soinin Sorjat Pojat


  • Köydenveto miehet:

    1. Soinin Isot Pojat
    2. Toholampi
    3. Nivala


  • Köydenveto naiset:

    1. Sotkamo


  • Taitoajo:

    1. Luomajoki Matti, Oulu 19 sek.
    2. Piipponen Jari, 18 sek.
    3. Karlsson Matti 16 sek.


  • Voimanainen:

    1. Korkeasaari Mervi, 38 sek.
    2. Onnela Anna, 24 s.
    3. Koskela Minna, 9 s.


  • Voimamies:

    1. Mäkelä Petri, 105 sek
    2. Manu ? 76s.
    3. Matlin Ville, 74 s.


  • Onginta:

    1. Tolonen Ykä, 20 kpl
    2. Perander Niko, 5 kpl
    3. Leppänen Heikki, 2 kpl


  • Miss Märkä T-paita:

    Heikkilä Birgitta


  • Mister Palli:

    Lahnalampi Toni


  • ---------------------------------------------------------------------------------------

    KÄVIJÖITÄ YHTEENSÄ 1600 HENKEÄ